Opadające powieki – bezpieczny i bezinwazyjny zabieg HIFU

Być może ktoś powie, że współczesny świat poniekąd zwariował, że ludzie przesadzają ze zwracaniem uwagi na różne aspekty swojego wyglądu.

W rzeczywistości jednakże trzeba powiedzieć, że o swój własny wygląd, a tym samym o swoje dobre samopoczucie warto jest zadbać. Mówiąc o dbałości o swój wygląd, można wskazać na różne aspekty. Bez wątpienia wiele osób zwraca obecnie uwagę na taki element jak opadające powieki. Zjawisko to wiąże się bezpośrednio z utratą pewnej jędrności skóry, ze zmniejszoną produkcją kolagenu w skórze. Ten aspekt zazwyczaj poprawiano poprzez poddanie się operacjom plastycznym mającym na celu podniesienie powiek. To jednak jest zabieg, po którym potrzeba jest poddać się pewnej rekonwalescencji, potrzeba jest pewnego czasu. Mamy do czynienia z pewną bolesnością oraz z bliznami. Po pewnym czasie oczywiście efekt jest widoczny i zazwyczaj zadowalający. Jednakże przez ten cały proces trzeba przejść. Tymczasem na współczesnym rynku mamy do czynienia z pewną nowością, która budzi coraz większe zainteresowanie. Mowa mianowicie o zabiegu ultradźwiękami, który jest stosowany w odniesieniu do różnych części ciała.

Jest to zabieg wykorzystujący wysokoenergetyczną falę ultradźwiękową. Lifting takim urządzeniem jest bardzo precyzyjny i pozwala wyodrębnić bardzo niewielkie miejsca na skórze pacjenta. Między innymi należy tutaj wskazać właśnie na doskonałą metodę na to, aby podnieść opadające powieki. Utrata jędrności skóry, jej gęstości to problem, który pojawia się wraz z wiekiem. Zabieg liftingu HIFU zwiększa jędrność skóry i tym samym powieki wracają do dawnego stanu.

Efekty są bardzo szybko widoczne, chociaż oczywiście na pełen rezultat należy poczekać kilka tygodni. Jednym z kluczowych elementów jest tutaj możliwość uzyskania bardzo dużej precyzji, co przekłada się oczywiście na końcowy efekt. Co jest równie ważne, zabieg ten jest prawie całkowicie pozbawiony bólu. Pacjent po poddaniu się liftingowi HIFU od razu wraca do swoich zajęć i nie potrzebuje żadnej rekonwalescencji. Tym samym jeśli zależy nam na skutecznym podniesieniu opadających powiek, to jak najbardziej warto się zastanowić właśnie nad skorzystaniem z tej nowoczesnej metody. Nie jest ona jeszcze dostępna bardzo powszechnie, nie możemy mówić o jej obecności w każdej klinice, ale na pewno w coraz większej ilości miejsc jak najbardziej tak. Koszty zabiegu na pewno przekładają się na efekt, na pewno mają swoje odzwierciedlenie w osiągniętym rezultacie. Tym samym warto z niego skorzystać.