Na czym polega zabieg HIFU?

Lifting na całe ciało, w tym również na twarz można przeprowadzać bardzo różnymi metodami. Zazwyczaj znane są nam metody z użyciem skalpela. Są one skuteczne, ale bolesne. Tym samym współczesna technika poszukuje nowych rozwiązań.

Takim rozwiązaniem na pewno jest więc lifting HIFU. Na czym polega ten zabieg? Jest to lifting, ale niemalże bezbolesny. Tutaj nie używa się zatem żadnego skalpela, ale specjalistycznego urządzenia wytwarzającego wysokoenergetyczne fale ultradźwiękowe, dzięki którym można sprawić, że skóra bardzo szybko staje się bardziej jędrna, jest zagęszczona, a tym samym znacząco poprawia się jej wygląd. Z jednej strony będziemy wskazywać na nieinwazyjność tej metody, na możliwość powrotu do pełni sił, do swoich codziennych czynności bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, a z drugiej strony również należy wskazać na to, że ów zabieg daje widoczne efekty już po pierwszym razie. Aby móc mówić o maksymalnych efektach, należy poczekać około dwóch miesięcy. Efekt tego zabiegu utrzymuje się kilka lat, a zatem można mówić o bardzo dobrych efektach. Możemy także mówić o pełnym zadowoleniu osób, które miały już z tym styczność. Mówiąc o metodzie HIFU, należy wskazać na to, że jest ona w pełni bezpieczna.

Zabieg nie jest całkiem pozbawiony ryzyka bólu, aczkolwiek nawet jeśli to zjawisko wystąpi, to ów ból nie jest mocno nasilony. Dodatkowo również można tutaj zastosować specjalny krem znieczulający. Metoda HIFU jest uniwersalna.

Można ją zastosować na całe ciało. Jeśli chodzi o poszczególne jego partie, to na te bardziej wrażliwe i mniejsze powierzchnie należy stosować nieco mniejsze końcówki pozwalające wykonać lifting płytszy. Mowa jest o twarzy, o podbródku, o powiekach, jeśli chodzi o pozostałą część ciała, to można stosować lifting bardziej głęboki. Zabieg ultradźwiękiem HIFU jest bardzo precyzyjny. Można wyodrębnić bardzo mały obszar skóry, który jest mu poddawany. Tym samym można uzyskać bardziej precyzyjne efekty. Przede wszystkim jednak jest to zabieg bardzo skuteczny i tym samym powodujący pełne zadowolenie pacjentek. Jest to pewna nowość, a więc tym samym nie jest on powszechnie stosowany w każdej klinice medycyny estetycznej. Na pewno jednak jest on wart swojej ceny z uwagi na to, że raz na długi czas go wykonujemy i nie potrzebujemy już nic poprawiać. Metoda HIFU to sposób na bardziej jędrną skórę na twarzy jak i na całej powierzchni ciała. Wszelkie oznaki starzenia mogą zniknąć i wcale do tego celu nie musi być używany skalpel ani też żadne inne bolesne metody.