Lifting twarzy bez skalpela

Lifting to zabieg, który ma na celu poprawę wyglądu skóry, na usunięcie zmarszczek z różnych części ciała. Zasadniczo jeśli mówimy o liftingu, to wskazujemy na zabieg, który może być dla pacjentki dosyć  bolesny.

Użycie skalpelu, blizny pozabiegowe to element, z którym należy się liczyć, ale czy aby na pewno w każdym przypadku? W sferze medycyny estetycznej mamy do czynienia z pojawianiem się różnego rodzaju nowości. Jedną z owych nowości jest na pewno bezinwazyjny zabieg liftingujący skórę, zwany Ultraformer III. W tym przypadku wykorzystywana jest nowoczesna technika HIFU. Sama nazwa pochodzi od słów High Intensity Focused Ultrasound. Patrząc w szczegóły, mamy do czynienia z metodą, w której wykorzystywana jest wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa. Zaletą tej metody liftingu jest nie tylko to, że jest ona bezinwazyjna, jest bezbolesna, ale jednocześnie też należy wskazać na to, że nie wymaga żadnej rekonwalescencji, a bardzo dobre efekty uzyskujemy już po pierwszej sesji. Poza tym również należy wskazać na bardzo dużą precyzję działania. Lekarz prowadzący taki zabieg może skupić się na bardzo małym obszarze skóry, potrafi go dzięki owej metodzie wyodrębnić.

 

Tym samym mamy do czynienia z dużą łatwością wykonywania zabiegów liftingujących w takich miejscach jak podbródek, jak powieki czy też obszar wokół oczu. Chodzi oczywiście o usuwanie tak zwanych kurzych łapek. Oczywiście owa technologia nie skupia się tylko na wymienionych miejscach na ludzkim ciele, ale można ją z powodzeniem zastosować w każdym miejscu, w tym również w tych znacznie większych obszarach.

Wskazaniami do wykonywania tego zabiegu jest wyraźne starzenie się skóry, które możemy zaobserwować niekoniecznie u osób w starszym wieku. Skóra podczas zabiegu jest stymulowana do wzmożonej produkcji kolagenu, dzięki czemu pozytywne efekty są bardzo szybko widoczne. Aby móc mówić o całkowitej regeneracji skóry, należy uzbroić się w cierpliwość. Najlepsze efekty mamy uzyskane po około dwóch miesiącach. Owe efekty są jednakże długotrwałe i utrzymują się przez kilka lat. Zabiegi liftingu są wykonywane w bardzo wielu różnych klinikach. Jednakże jeśli mówimy o liftingu HIFU w Medistica Kraków, to na pewno nie spotkamy się z tym w każdej klinice. Jest to pewnego rodzaju nowość, która jednakże jest coraz bardziej popularna i na którą decyduje się coraz większa ilość osób, coraz większa ilość kobiet. Prawie bezboleśnie, trwale i stosunkowo szybko to zalety tego zabiegu, wobec których nie można przejść w sposób obojętny.