Lifting całego ciała

Proces starzenia się skóry jest naturalny. Dotyczy to każdej osoby. W dobie współczesnej coraz bardziej chcemy przesunąć granicę naszego starzenia się i mamy coraz więcej możliwości, aby to uczynić.

Kliniki medycyny estetycznej prześcigają się w propozycjach dla osób chcących poprawić swój wygląd i kondycję swojej skóry. Zabiegiem, który ma w tym pomóc, który jest najbardziej popularny, jest lifting. Jest to zabieg bolesny, wymaga pewnej rekonwalescencji i pozostawia na pewien czas po sobie blizny. Jednakże w dobie współczesnej możemy mówić o pewnej nowoczesnej metodzie liftingu skóry, w której stosuje się ultradźwięki. Mowa jest o specjalistycznej metodzie stosowanej do każdej części ciała. Jest to bez wątpienia bardzo duża zaleta owej metody liftingu, ponieważ pozwala wyodrębnić nawet bardzo małe odcinki na ciele, które chcemy poddać zabiegowi, które chcemy poprawić. Lifting HIFU – gdyż właśnie tak nazywa się owa metoda, to nowoczesna metoda, która bardzo szybko pozwala uzyskać znacznie większą gęstość skóry, możemy mówić o znacznie większym ujędrnieniu skóry. To wszystko jest możliwe do uzyskania już po jednym zabiegu, aczkolwiek aby móc mówić o dobrych i zadowalających nas efektach, to powinniśmy się poddać liftingowi kilka razy, a cały proces powinien trwać około dwóch miesięcy. Jednocześnie też należy wskazać na to, że owe efekty utrzymują się bardzo długo, nawet kilka lat.

Do wykonywania liftingu metodą HIFU używana jest specjalistyczna aparatura. W zależności od tego, jaką część ciała poddawana jest liftingowi, używana jest nieco inna końcówka. Jeśli mówimy o liftingu okolic oczu, podbródka, małych, wrażliwych odcinków, to używane są końcówki pozwalające wykonać lifting na głębokość 1,5; 3 oraz 4,5 mm. Jeśli mówimy o pozostałej części ciała, to możemy mówić o końcówkach 6 lub 9 mm.

Zabieg jest prawie bezbolesny, a jeśli dana pacjentka sobie tego życzy, to można zastosować specjalne kremy znieczulające. Metoda HIFU jest w dobie współczesnej coraz bardziej popularnym zabiegiem. Bez wątpienia ta nowoczesna metoda zwiększania jędrności skóry jest o wiele skuteczniejsza i bardziej przyjazna dla pacjentki. Można ją stosować na całe ciało, aczkolwiek oczywiście w głównej mierze jest ona stosowana w miejscach, w których najbardziej odczuwamy starzenie się skóry, w których najczęściej pojawiają się zmarszczki. Na pewno kolejnym z elementów wpływających na popularność owej metody, jest to, że jej efekty są bardzo dobrze widoczne już po pierwszej sesji. To motywuje do poddania się kolejnym zabiegom.